29 Ocak 2014

Nazlı Bir Gül Çizdim
Yanımda iğne iplik makine kumaş boya maket bıçağı boya tüpleri spreyleri vs hiç bir şey olmayan bir yerdeyim..


Yanımda her zaman ve her yerde olan iki şey var..kalem ile kağıt..gül çizmek istedim..şu nezle halimle :)


Onu renklendirmeyi o kadar çok isterdim ki şu anda..

Nasıl görünüyor nazlı gülüm ?


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

Bir Sincap Bir Kirpi-Bunlar Nedir Peki?


Keçeden yapmışlar..çok başarılı çok minyatür çok şirin çok tatlı bir şey..bunun dışında bir çok malzemeden de yapılmış olanlar var ..favorilerim kesinlikle sıncap ile sıncaba benzeyen tam olarak ne olduğunu anlayamadığım aşağıdaki böcük :)

 


Cupcake'ler de çok hoş..minicik minicik kumaşlardan arta kalan iplerden şu yaptıklarına bi bakın hele :)


Şirin sıncabım..neyazık kikeçe ile aram hiç iyi değil..sıncapla da iyi değil aslında..hep kaçarlar benden :) 


Elma güzeli..çoook şirin..


Bu şirinlik halinden hiç memnun değil :)


Patchwork yöntemiyle yapılmış şık bir iğnelik..

Kadifeden ..Motiflerden..


Kumaşlardan..Yetenek ve sevgi ile yapıldıkları ne kadar belli değil mi..olmasaydı öyle beğenilmezlerdi bu kadar :)
İlk fırsatta bir tane yapmak arzusu var içimde :)

Sevgilerimle..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

24 Ocak 2014

Bulunduğun Yer
Bulunduğun yere ruhundan birşeyler verirsen..biraz emek damlatır biraz renklendirirsen..orası senin..orası özel..orası işte böyle güzel ve gıpta edilir olur..

Hayırlı sabahlar..

Hayırlı cumalar...

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

23 Ocak 2014

Yoksa Siz,Yemeye Kıyamadıklarımızdan mısınız :)Bir yeteneğin ulaşabileceği en üst seviye..bir insan elinin ruhu ile severek yapabileceği çok küçük bir alandaki güzellikler..Görünürde süs denebilir..ama süs dışında kurabiye olduklarını inanmakta zorlanıyor insan elbette..
Bunlar kendilerini yemeye kıyamadıklarımız olabilir mi :)

Olabilir elbet..
HAzırlayanları tebrik etmek lazım..bu güzellikleri yiyecek olanlara da afiyet olsun:)

Güzel geçsin gününü..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

22 Ocak 2014

Cıvıl Cıvıl Bir Gün&Zor Bir AyrılıkGüzel bir gündü dün..bu günde güzel bir güne benziyor..daha şafak sökerken tüm renkleriyle yoğun yoğun bir ton paleti vardı gökyüzünde..
Dün kütüphane yolunu tuttuk kızımla..kendisine masallar ,okuduğum kitapların bir kısmını iade edip dayanamayıp bir kaç adet kitap daha alacağımı bile bile çıktık evden..


Her yer cıvıl cıvıldı..bir çok kişiyi kısa kollu giysilerle görmek böyle güneşli bir havada Ocak ayında insanın içini ısıtsa da garipsemiyor da değil..
Güzel tarihi yapılarla dolu olan şehirde böylesine sıcak bir günde dolaşmak yapılacak en iyi şeylerden biridir..
Yukarıdaki görselde artık Yunan tavernalarının en modern halini görmektesiniz..


Bu ve buna benzer sayısız cafeler mevcut..büyük bir üniversiteye ev sahipliği yapan şehrimizin nufüsu çoğunlukla gençlerden oluşmaktadır..


İndirimlere çok az bir süre kala vitrinler hazırlıklarını yavaş yavaş tamamlıyor..fiyatlar çoğu zaman şaşırtacak kadar uygun ve düşükler..


Kütüphaneye gitmek her zaman mutluluk verir bana..bu seferki öyle değildi ama..içim buruktu..bu güne dek okuduğum tarifi zor duygularımı ifade etmekte zorlandığım bir kitabı iade etmem gerekiyordu.
İnsan tarafından yazılmış hiç bir eser kalbime bu kadar yakın olup kalbimi bu derece derinden etkilememişti..
Sayısız not aldığım..gittiğim her yerde yanımda bulunan..okurken yaşadığım duygulara bir daha dayanamayışım kitabı ikinci kez okumama engel oldu..

Kendine bir şeyler arayan..
Bir yerlere gerçekten ve doğru bir şekilde ulaşmak isteyen.
Bu dünya hayatının bir çok yüzünü farklı bir gözle görmek isteyen.
Biz insanların sayısız günlük hata ve nefsimize olan düşkünlüklerimizi fark edip düzeltmek kısaca Allah yolunda nasıl yürülür sorusuna sayısız cevaplar içeren bir eserdir..

Kitap eski..kitap kütüphaneye ait ve ben onu iade etmekten başka hiç bir şey yapamam..

İade ettim..üzerine bir çizgi çekemeden..gerçekten not etmek istediklerimin notunu alamadan..içime istediğim veya hak ettiği gibi sindiremeden iade ettim..

KİTAPTAN NOTLARIM:

Notlar okurken farkındalıklar,pişmanlıklar,karar caydırmalarına,yer yer utanmaya kendimi kıyaslamama ve tartmama hesaba çekmeme sebep olmuştur..

1:Kim Allah'ı tanır da kendisini tatmin etmezse bedbahtır.

2-Takvadan başka azık yoktur,ister al ister alma.

3-Allah kibirlenenleri kendi yakınlarından sıkıntı çektirmeden;hırslıları bir lokma ekmekle bir yudum suya muhtaç etmeden,böbürlenenleri kendi pisliğinde bulaştırmadan dünyadan çıkarmaz..

4-Kudsi hadiste buyrulur:
Kibir ve ululuk Bana Allah'a(c.c) mahsus giyeceklerdir.Kim bunları giymek isterse cehenneme atarım.

5-Allaha ancak temiz vucütlar ibadet edebilir.

6-Baziları mideyi kalbin altında bir tencereye benzetirler.Tencere ne kadar kaynarsa o derece çok buhar çıkarır.Bu durum üstünde duran kalbi rahatsız eder.

7-Mide aç olursa diğer azalar tok olur,mide toksa diğer azalar aç olur.

8-İnsanda zuhur eden her iyi-kötü hareket mideye inen gıdaların eseridir.Ona giren haramsa çıkan da haramdır.Giren helalse çıkan da helaldir.Gıdalar tohum mide tarladır.Oraya ne ekilirse o biçilir.

9-Bir muradına ermek için çok aç dur.Çünkü çok yemek aklın doğruyu bulma kabiliyetini yok eder.Bu tecrübe edilen bir şeydir.

10-İbadet bir sanattır.Atölyesi tenhalık,aleti açlıktır.

11-İnsanlar arasında malının çokluğu ve iyi şeyler yemekle öğünmek,gösteriş yapmak için alınan gıdaları bu niyetle toplanan malın ve gıdanın kıyamet gününde sahibinin hesaba çekilmesine ve hapsedilmesine sebep olur.
Kişinin malı ve mülkü ile insanlar arasında gösteriş yapmak günahtır.

12-Allah buyurur:Sonra,yemin olsun o gün mutlaka nimetlerden sorulacaksınız.Tekasür sur:8

13-Efendimiz(s.a.s)buyurur:Kazancın helali için hesap haramı için azap vardır.

14-Dünya Allahın düşmanıdır.Allah sevgisini izale eder.Allah ise insanın sevgilisi ve efendisidir.

15-Halk heva'yı nefsinin peşinde giden halk,kişi için büyük zararlar açar.Muhalefet etsen sana düşman olurlar.Düşmanlığa zorlarlar,böylece onların yoluna girmiş olursun.Seni methemekle kibirlenmene gururlanmana böbürlenmene,zemmetmekle (kötülemek, çekiştirmek)de hüzünlenmene öfkenelmene sebep olurlar.
Her iki hal senin için felakettir.

16-Allah sonu gelmeyen saadetler veriyor.Düşün ey miskin,sen böyle vefasız aciz elinden hiç bir şey gelmeyen nankörleri nasıl tercih ediyorsun..

İMAM GAZALİ:Abidlerin Yolu kitabından notlarım.

İstifade etmenizi umduğum için buraya aktarmak istedim dostlar..

Güzel geçsin gününüz..

Sevgilerimle..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

17 Ocak 2014

Kahve Koktu Miiis Gibi-Yunanistanda En çok Tercih Edilen Kahve Çeşitleri


Olmazsa olmaaaaz olmaz dediğimiz kahve!..
Bu yayına başlamadan evvel bir çoğumuzun değişmezalışkanlığı olan kahveyi SEVMEYENLER olduğunu bile bile yayına almaya karar verdim..peşinen özür diliyorum ve tüm sevgimle soruyorum ..NEDEN SEVMİYORSUNUZ?

Kahve henüz bu denli popüler ve hayatımızın vazgeçilmez parçası olmadan evvel üreticileri dışında kıymetini bilmeyenlerle akrabalık söz konusu değildir umarım :)
Kahvenin tarihini de okumuştum bir ara..kahve de patates gibi gereksiz işe yaramaz bir bitki gibi hor görülmüştü biliyormusun?

Tabii zamanla kıymete bindi ..bu gün de kahvesiz sabahına ve gününe MERHABA diyemeyen insanlarla doludur dünya..

Ülke ve ülkenin kültürüne göre çeşit çeşit değişik yöntemlerle hazırlanır kahveler..
İtalya başka Fransa başka Ametika başka Türkiye başka..

Ben size yaşadığım ülkenin en çok tercih ettiği kahve türlerinden bahsetmek istiyorum bugün..
Evet Yunanistan halkının her sabah güne hangi kahvelerle başlıyor bi bakalım..Bu yayını hazırlayan kardeşiniz Yağlı Boya sabahları nescafe içmekten vazgeçemeyenlerden..
Mevsime ve moralime bağlıdır çoğunlukla...
Nescafe tek başıma içeceğim kahvemdir..yarım gün içilmeye devam eden..
Türk kahvesi ise burada Yunan kahvesi diye geçiyor..bu kahve türünü dostlarımla içmeyi seviyorum..genelde double :)Sıcak yaz aylarında ise Nescafe Frappe'siz asla düşünemem bir günümü..Ramazan ayında canımın en çok çektiği nimet..su dışında elbette..Nescafe frappe dışında yaz mevsimlerinde içmekten zevk aldığım bir kahve türü de Freddo Cappuchino'dur..
Espresso kahvesi ile yapılan Freddo Cappuchino bildiğimiz cappuchino kahvenin soğuk halidir ve şahanedir..Yunan halkı bu tür kahveyi de pek çok tüketir..Bunun bir de Freddo Espresso olanı var..cappuchino ile tek farkı tabii ki yine soğuk ve hazırlanışından sonra içine süt katılmasıdır..Tabii bu iki tür kahveyi yapmak için makinesine sahip olmanız gerekiyor..cappuchino makinem uzun zamandır mutfağımda yer almamaktadır..bu kahve keyfi bu yüzden evin dışında yaşanıyor :)Şimdilerde çok popüler olan Nespresso makineleri piyasadaki yerlerini aldı..kahve türü espresso türü olmasına rağmen minik tüpler şeklinde espresso kahvenin bir çok tadına bakabileceğiniz afiyetle tüketebileceğiniz yeni bir yöntemdir..
Batı kafası yine de herşey hazır olarak herşey zahmetsiz yapılabilir mantığı..neyse canım!Nespresso makinenin reklamı  George Clooney tarafından yapılmaktadır..ilgili reklamı da paylaşmadan olmazdı :)


Öyle ya da böyle o tür veya bu tür veya başka bir tür..bizim Türk kahvesi kadar inanın ki yerini tutamaz hiç bir kahve..falından kıvamından dost gülüşünden kırk yıl hatırından vazgeçmek kolay da değil istenilen bir şey de değil..Bol köpüğü miiis gibi kokusu..şirin mi şirin fincanları..servis edilme şekli..cezvesi..kaşığı lokumu..herşeyiyle bir başkadır Türk kahvesi..Afiyet olsun..hangi türden olursa olsun kahveniz..
HAYIRLI CUMALAR KIYMETLİ DUALARINIZDAN EKSİK ETMEYİN KARDEŞİNİZİ..

Sevgilerimle..
OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

16 Ocak 2014

Yiyecekler hakkında süper cin fikirler!Sevgili dostlar..bazı fikirler gerçekten muhteşemdir..akıl akıldan üstündür sözü boşuna söylenmemiş demek ki :) Yiyecek ve içecekelr hakkında tüketirken veya hazırlarken kesinlikle işimize yarayacak cin fikirler süper öneriler serisi huzurlarınızda..
İlk resimde kakaolu bisküvi severler kremalı kakaolu bisküviyi bir de sütlü kahve olarak tüketmeyi denemeliler..
Bisküvi ne zaman mı yenecek..kahve bitince :) özellikle yaz için çook ideal!


Yemek hazırlığında kullanılacak meyve veya bu yöntemle kesilmeye uygun yiyecekleri ikiye ayırmanın bölmenin en ala yolu :)


Mikrodalga kullanıcılarına iki kaseyi bir anda ısıtmanın yöntemi de budur işte !


İz bırakmadan delilleri yok ederek bisküviyi tüketmenin cin fikri de bu olsa gerek :) Masabaşı çalışanları yanlarındaher daim çatal bulundurmalılar bu yüzden :)
Sahi Türkiye'de Oreo satışı başladı mı acaba?


Cupcake üreticilerine selam olsun...lütfen cupcake tariflerinizi verirken onları yüzümüze gözümüze bulaştırmadan yemenin yolunu da verin gari :) işte bak buymuş ! :)


Bir içeceği hızlıca soğutma yöntemi..içeceğinizi ıslak peçete veya mendil ile buzluğa atarak hızlıca soğumasını sağlayabilirsiniz..güzeeel :)


Evet anneciğim..bak böyle olmalıymış bu da :)


Dondurmayı adil bir şekilde paylaşma yöntemi..küsmece darılmaca olmadan..
Dondurma fikri güzel..olsaydı yerdim hani :)

Bu yöntemleri sevdiniz mi?..
Kahveli ilk yönteme bayıldım ben Nescafe frappe'ye vanilyalı dondurma müthiş yakışıyordu zaten bir de Oreo bisküvili denemek lazım en kısa zamanda :)

Nasıl?

Nescafe Frappe nasıl mı yapılır?..adım adım buradan öğrenebilirsiniz..NESCAFE FRAPPE NASIL YAPILIR

Aramalara baktım özellikle şunu da eklemeliyim Nescafe Frappe Nescafe ile yapılıyor ..Türk kahvesi ile değil..lütfen..

Rengarenk Mutfak Gereçleri Çekiliimin sonlanmasına 4 gün kaldı..katıldın mı can?? çok çok ciciler mutlaka görmen gerek diye düşünüyorum..

Hemen şuraya aliyim seni o halde:


Bu Blogda Çekiliş Var!


Sevgilerimle güzel geçsin gününüz :)
OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: