28 Mart 2014

Resimleri Otomatik Boyutlandır


Blogumuzdaki daha eski yayınların resimlerini veya henüz yayınları hazırlama aşamasında iken her hangi bir resim düzenleyici kullanmadığımız dönemlerde boyutlarını tek tek değiştirmek ve blogumuzun genişliğine göre baştan ayarlamak oldukça zor ve zaman gerektiren bir şeydir..

Özellikle yemek bloglarını dolaşırken karşıma çıkan bu durumu blog sahibesine bildirmeme rağmen resimlerin çokluğundan ve tabii ki haklı olduklarından her birini tek tek boyutlandırmak insanın gözünü korkutup bu düzenlemeyi ertelemeye sebep olabiliyor.


Blogumuzdaki tüm mevcut resimleri ve gelecekte yayın içerisinde kullanılacak resimlerin boyutlarını kolayca minik bir kod sayesinde boyutlandırabilir resimleri bu vesile ile dert etmekten kurtulmuş oluruz..

.post-body img {
width: 500px!important;
height: auto!important; }

*Şablonunuzu her hangi bir düzenlemeden önce yedeklemeyi şiddetle tavsiye ediyorum dostlar.

KUMANDA PANELİ>ŞABLON deyip şablonumuzun kod bölümüne ctrl+f tuşlayarak çıkan pencereye ]]></b:skin> kodunu aratın bunun hemen üstüne bahis konusu olan yukarıdaki kodu ekleyin.
Kod içerisindeki resim boyutu 500px'ldir..bunu kendi ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz.


Kodu ekleyip Kaydet dedikten sonra blogunuzdaki tüm resimlerin belirlenen boyutta olduğunu göreceksiniz..

Basit ama gerçekten çok işe yarayacağını düşünüyorum..

Sevgilerimle..
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

7 yorum:

 1. Yine çok güzel bir konuya değinmişsiniz, çok teşekkürler, yedekleme konusu da önemli hakikatten. Dikkat etmek gerek. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Cok guzel anlatmissiniz ama ben nedwnsebwceremiyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Tabi ki faydalı bir bilgi;)
  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 4. Küçük lakin sorunu kökünden çözecek bir bilgi olmuş. Blogundaki resimlerin hepsinin düzeltmek ve yeni resim eklerken zor oluyordu. Blog için en ideal boyut kaç yapamabiliriz. Bilgi için teşekkür ederim. En kısa zamanda uygulamaya çalışacağım.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük ama etkili,bir çok ayarlarıve değişiklikleri takip ederek değişiklik yapmak sıkıntılı olabiliyor bazen.

   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 5. Bilgi için teşekkür ederim. Böyle bir şey var mı diye bir kaç blogger sormuştum. Bu şekilde bilgi vermemişlerdi. Tekrar teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim Abdullah bey,istifade ettiyseniz ne mutlu bana..
   Hayırlı günleriniz olsun :)

   Sil