28 Aralık 2013

Pastel Yastıklar ve Yeni Pastel Bebek Battaniyem


Motifli yastıklara duyulan sevgiyi abartacak olursak...abartırken evimizin köşelerine kendi el ve göz emeğimizi de katacak olursak..


Bir çok güzellik çıkar meydana ilmek ilmek..ve daha çok sevilir ki o köşeler hal böyle olunca..


Güneşli sabahlar eşliğinde örülüyorlar..ne hikmetse hava ılık ve güzel son günlerde..


Bismillah dendi ama niyeti arkadaş veya akrabalarımdan ilk kız çocuğu olana hediye edilecek diye yapıldı..bakalım hayırlısıyla kimin yavrusu için örülüyor bu battaniye..
Rabbim hayırlısıyla bittirmeyi nasip etsin..
Bu günlerdeki en güzel meşguliyetlerimden biri..motifin ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini anlayamayacak kadar kolay bir örnek..
Renklerin uyumu hakkında biraz emin olmamaklaberaber motif sayıları arttığı için değiştirme lüksüm kalmadı :)Ama güzeldir örmek..motifler..battaniyeler vs..
Hatıra kalır..sen gidersin seni andırır..kalırsın onlarla birlikte yaşarsın..Kaderde nasıl yazılıysa...OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

20 Aralık 2013

Dünya YazarlarıDiyelim ki bir kitap yazmaya karar verdiniz..
Sayfaları olabildiğince kalın içeriği olabildiğince sürükleyici macera dolu veya bir aşk hikayesini kaleme alarak yüreklerin nasıl bir araya geldiklerini nasıl yakınlaşıp bir olduklarını dillendireceksiniz..
Veya yürek parçalayan bir konu seçerek kalpleri dağlayan gözleri ıslatan bir roman yazmaya karar verdiniz..

Bu kitap üzerinde saatlerce düşünebilirsiniz..daha henüz kalemi alıp yazmaya başlamadan evvel bir çok kurgu bir çok cümle veya terimi elinizin altında bulunan her tür yazılabilecek yüzeye not eder anlık gelen ilham ile yola çıkarak unutturmamak için muhafaza etmeye özen gösterirsiniz..

Filmler diziler hatta fikir almak adına bir çok kitap okumayı dahi denemeyi düşünebilirsiniz..
Kitabınızın insanlar tarafından çok okunmasını çok beğenilmesini istemek ve beklemek bir yazarın elbette istediği en doğal tepki ve davranıştır..

Kitap yazılmaya başlayınca önsözünü onun ardından belki sizin hakkınızda bir kaç paragrafa yer verebilirsiniz..
Hikayenizi başlatacak cümleler kitabın elbette okunmasına sebebiyet verecek tarzda anlaşılır ve akıcı olmalı..

Bir kaç bölüm yazdıktan sonra belki de ilk bölümün ardından yazdıklarınızı defalarca gözden geçirir defalarca bir çok yerini değiştirmek isteyebilirsiniz,değiştirirsiniz de..

Her seferinde daha iyi olması için gerekirse konuyu dahi değiştirebilir hatta yeni baştan yazmayı göze alabilirsiniz..
İnsanlara hitap etmesinden çok sizi ifade ettiği için,sizden bir parça olup iç dünyanızı yansıtacağı için küçük bir bebek gibi özenir üzerine titrersiniz..

Belki günlerce belki de aylarca hatta bir mevsim kimbilir belki de yıllarca sürer tamamlanması..ama nihayet kitabınız tamamlanınca ilk okuyucunuza sunulur..


Büyük bir heyecan ile..

Eseriniz başka biri tarafından okunurken aklınızdan o an düzeltilmesi gerekenler henüz bitmedi endişesi olabilir..
Henüz eklenecek kitabı daha çok ilgi uyandıracak noktaları olması gerektiğini hatta ve hatta sizin aylarca üzerinde çalıştığınız bu kitabın tam olarak yazmak istediğiniz şey olmadığı aklınızdan geçebilir..

Öğretmeni veya müdürü karşısında duran bir öğrenci bir memur gibi gözlerden onayı dillerden emeğinizin karşılığını aldığınızı ifade eden cümleleri duymak için dimdik beklersiniz..

Tık demeden..

En ufak kelimeyi ağzınızdan çıkarmadan..her tür olumlu olumsuz tepki ve yoruma hazır vaziyette herşeyi kabullenmeye hazır bir halde beklersiniz..

Gerektiği kadar..
Bıkmadan usanmadan..

Yeter ki emeğinize takdir gelsin..yeter ki takdir gelsin..yeter ki verilen emek karşılık bulsun..Dünya yazarlarla dolu..
En cahil okumayı yazmayı bilmeyen insanlar dahi kitaplarını yazmakla meşguldurler her gün..

Sen de bir yazarsın..
Her saat her gün kitabını doldurmakta ve yazmaktasın..


İçine neyi nasıl yazdığını,kitabını nasıl yazdığına dikkat etmelisin bu yüzden..


Kitabın kesinlikle okunacak..bu yüzden konusunu çok iyi seçmeli onu çok iyi işlemeli kelime hazineni geliştirmelisin..

Güzel yazmalı..temiz yazmalı..kitap kesinlikle büyük bir ilgi büyük bir dikkatle incelenip okunacak..

Hayat kitabımız..her insan amel defterini dünyada olduğu müddetçe yazacak,dolduracak..

Dünya yazarlarıyız biz..kitabını her gün yavaş yavaş yazan..

Kitabın ilk okuyucusu ise şüphesiz Allah olan..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

19 Aralık 2013

Muhteşem Bir Tavsiye:Kalplerin Keşfi


Dini sohbetleri,büyük İslam alimlerinin eserlerini..İslam hakkında bilinmesi gerekenler kadar önemli bilgileri kolayca can yormayan kulak ağırtmayan bir formatta dinleyerek ruhumuza çekmenin en güzel yolu..
Kısa bir zaman evvel sevgili bir dostum İmam Gazali(Allah ondan razı olsun)Kalplerin Keşfi eserini sesli olarak dinlememi önermişti..

Kalplerin keşfi isim olarak dahi dikkatimi çekmişti.
İnternet üzerinde dinleyebileceğiniz bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz bir çok yer var..
Şahsen ben bilgisayarıma yüklememe rağmen özellikle bir iş ile meşgulken cep telefonumdan Youtube'a girerek her bölümü dinlemeyi tercih ediyorum..

Her bölüm 15 dakikayı aşmayacak şekilde güzel bir şekilde seslendirilmiş..
Semerkand adını taşıyan videolar kesinlikle tavsiyemdir..
Videolara buradan ulaşabilirsiniz:Kalplerin Keşfi
Lütfen en az bir bölümü dinlemenizi şiddetle öneririm kardeşlerim..
Eminim yeterli gelmemekle beraber her fırsatta dinlemek isteyeceksiniz..

Dilerim ki Rabbim kalbimize ve gafletimize ışık tutar..pürüzlerimizi ve hırslarımızı dindirir..
Cennetine konmaya layık kullar haline gelmemiz için en güzel imkanları avuçlarımıza bırakır..Giderayak bir hatırlatmam var bu gün ve yarın şablon çekilişimin son günleri..katılmak isteyen dostlar biraz acele etmeli :)

Aşağıdaki resme tıklayarak katılabilirsiniz..

animated falling snow photo: snow animated 111ww.gif

Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..

Selamünaleyküm..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

18 Aralık 2013

Kara-Beyaz-Pembe Biber DeğirmenimPembe,yeşil,siyah ve beyaz lezzet taneleri her tür yemeğe özellikle de ızgarada pişirilen balık ve etler için vazgeçilmez tatlandırıcılardır değil mi...


Şöyle elimde olsa da yemeği hazırlarken hrıç hrıç bende öğütsem ne hoş olur düşüncesi bugün benim de bir biber değirmeni almama sebep oldu :)

Biber demişken değirmenini alıp eve geldiğimde baharatçıdan aldığım biberleri değirmene doldururken acaba bunun kilosu ne kadar olabilir diye merak ettim.Öğütülmüş toz halinde alınan biberin içindekilerini de her zaman merak etmişimdir acaba içinden sadece biber mi var yoksa başka şeyler de eklenip ağırlığı bu şekilde sağlanıyormuydu?..netten baktım her birine..evet içine katkı maddeler konuyor gerçekten de kilosu da 30 liradan başlıyor.


Haliyle biberleri taneli haliyle alıp öğütmek hem daha taze olarak tüketilmelerine hemde tamamen biber kullandığımızdan emin olmamızı sağlıyor..Evimizde olsun elimizin altında olsun..faydalarını da aktarmak isterdim ama sizi yorarım diye çekindim..
Biber ağacının resmini paylaşmak isterim ama..ayrı bir güzelliği var kendisinin :)
Çok güzel değil mi?..ilk bakışta biber olduğuna inanmakta zorluk çekiyor insan..

Yaprakları da ne hoş :)

Sevgilerimle..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

16 Aralık 2013

O Tatlı O Tuzlu O Klas Yağmur Çizmeleri!!Yağmur şığ şıp tık tık yağarken giyilebilecek eeen tatlı ve en güzel şeylerden biri tabii ki çizmelerdir..madem öyleee..


Fiyonklu olmalı


Desenli çiçekli olmalı..


 Zaman zaman klas olmalı


Gri havayı kıracak rengi olmalı 


Çizme diye asaleti yok diye düşünülmemeli 


Bazıları tuzlu kabul ama


Yağmur çizmeleri dahi olsa onları taşıyabilmek önemli..yaaaani yakışmalı yakıştırmalı..sevdim bunlaar ..çiseliyo sanki dimi :))

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

Nurdan Melekler

Peygamber'imiz (S.A.S.) buyuruyor ki:

Ulu Allah (C.C.). kanatlarının biri doğuya, öbürü batıya uzanan ayakları yedinci kat yere inen bir kuş yarattı. Kuşun üzerinde bütün varlıkların sayısı kadar tüy vardır. Ümmetimden kadın - erkek herhangi bir kimse bana salât-ü selâm getirdiği zaman ulu Allah bu kuşa :

Arşın altında bulunan nurdan bir denize dalmasını emreder. Kuş denize dalıp çıkarak kanatlarını silkeleyince her tüyünden bir damla akar. Ulu Allah akan her damladan, üzerime kıyamete kadar selât-ü selâm getiren kul hesabına istiğfar edecek bir melek yaratır.»


Kaynak:İmam Gazali:Kalplerin Keşfi-Bölüm-1OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

15 Aralık 2013

Günlük Kaçış Eczane Güzeli ve Allahın Büyük Nimetleri


Bismillah..gece olmuş...hızlıca akıp geçen bir günün son demlerindeyiz ..artık :)
Hızlı bir kararla hızlı bir hazırlanma sürecinin ardından bir bakmışsın evimden çıkmış kendimi Keşan pazarında ardından da Kipa'da bulmuşum..bir günde ülkeden çıkmak havanı değiştirmek yollara düşmek çok uzak olmayacak şekilde evinden uzaklaşmak..

Bir günlük kaçışlar güzel olur ya bazen..öyle güzel bir kaçış yaptık bugün ailemle..
Bir eczanede resimdeki güzelliğe rastladık..yıl boyunca çiçek açan bu güzelliğin ismini sormama rağmen adını kimsenin bilmediği eczane güzelini görmenizi istedim..gövdesi dikenli mi dükenli..boyuna dikenlerle yaratmış Rabbim ama gelin görün ki bu dikenli gövdeden öylesine narin ve güzel çiçekler açıyor ki..dikenini unutturacak kadar etkiliyor insanı.. Bilemem Keşana gideniniz Keşanda yaşayanınız var mı aramızda belediye parkındaki camiide kıldık namazlarımızı..birk aç karede oradan eklemek istedim..her gidişimde resimlemeyi unutuyorum..bu da bir güzellik nihayetinde.

İpsala Hudut kapısındaki alış-veriş merkezinin alt katında lavabolar ve inanılmaz güzel bir mescid ve bir abdesthane var..
Sıcacık..
Suyu sıcak havlusu temiz..mescidin içi bayanlara özel bir perde ile ayrılmış..duvarları çinilerle süslenmiş..
Gönül rahatlığı ile çamurlu sulara buz gibi sulara el değdirmeden abdestinizi alabiliyorsunuz..

Rabbim bu tür yerleri inşaa edip bakımını hizmetini yapanlardan binlerce kez razı olsun..


İmam Gazali'nin Abidlerin Yolu'nu okumaktayım bu aralar..1971'de basılmış eski bir kitap..Vallahi bir kitapçıya uğrayıp yeni baskılardan iki tane alıp kütüphaneden aldığım elimdeki eski baskıyla değiştirmeyi çok arzuladım..
Melun şeytan düşündürmedi akıl ettirmedi gün boyunca..
Kipa'da kitapları görünce geldi aklıma..ki kitap arabadayken elimdeydi çoğunlukla...
Kitabı tabii ki Kipa'da bulmak mucize olurdu.Mevlana'nın Yedi Sırrı kitabını aldım..en azından!..
İçimde kaldı Abidlerin Yolu..ne muhteşem bir eser...alamadım seni..çız ediyor hala içim..neyse..


Arab kızı :)..nette bu kreme dair çok şey okudum..bilemem gerçeklik payını..kullanıp sizinle paylaşmak isterim..bunun için de zaman gerekecek elbet :)..
Gülsarayı ise bildiğimiz vazelin gül kokulusu varmış hiç denemediğim için bir adet de ondan aldım..yorumlar ileride..SubhanAllah...
Yuvaya dönüşhuzur köşemde bir kaç dakika geçirerek tekrar kitabımı alıp okumadan evvel aklımdan geçenler..
İnsan bir günde nerelere kadar gidebilir .Ne kadar uzaklaşabilir manen ve fiziken...
Uzaklaşmak nasıl ki çeşit çeşitse..nasıl ki süresi ve sebebi fark gösteriyorsa geri dönüşler de bir o kadar farklıdır..
Yavrularımdan uzaktayken duyduğum her çocuk sesi gördüğüm her çocuk hareketi özlem ve hasret kibritini tutuşturdu yüreğimde..bir günde hemde..

Eve gelmenin inanılmaz huzuru...
Çocuklara yıllarca sarılmamış gibi sarılmanın ne kadar benzersiz bir nimet olduğunu ne denli inanılmaz bir güzellik olduğunu bir kez daha hissetmek..

Tarifsiz..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

11 Aralık 2013

Multo Belle Bir Lazanya Tarifi


Şahane bir tarif buldum mutlaka tavsiye etmeliyim dedim..
İlk eşimle birlikte yapmıştık..evde misafir varken yeni bir tarif denemek nedir bilirsiniz :) büyük risk!..
Hamdolsun paylaşan kardeşime ki yanıltmadı tarifi..zorluk çekerek yapıldı denilebilir ama bir o kadar da eğlenceliydi ortam..


Afiyet ve muhabbetle yendi..sevgiyle pişirip muhabbetle yedirdiğin belli canısı :)
Dün bir kez daha denediğimde hiç zorlanmadım..yine afiyetle yendi dolan tabaklarımız..yine tepsiye bakıldı ne kadar kalır bir sonraki öğüne :) bitmesini istemiyor insan güzel tarif olunca dimi :) mutlaka korkmadan tavsiye ediyorum bakın yapın yedirin sevindirin ve mutlaka şükretmeyi ihmal etmeyin..Bereketli de oldu bu arada..
Alemlerin Rabbi olan Allaha  hamdolsun..

Malzemeler:

12 yaprak Lazanya hamuru
Kıymalı sos:
250gr. Kıyma
1 Kurusoğan
2 Subardağı domates konersevesi
1 Havuç
Tuz, Karabiber,kekik
2 Defneyaprağı
Taze 6-7 dal Fesleğen
1 dolu Yemekkaşığı Domates yada Bibersalçası
Pechamel sosu için:
3 Yemekkaşığı Tereyağı
3 Yemekkaşığı Un
Tuz
Yarım litre süt
150gr. Kaşar peyniri


Yapılışı:

-Önce kıymayı yağsız kavurun suyunu çekince ince kıyılmış soğanları ve havuçları da ekleyin kavrulunca diğer malzemeleri de koyun ve kısık ateş de 10 dakika pişsin.
-Başka bir tencerede önce tereyağı ile un kavrulur bir bardak su dökülür ve çırpıcı ile ile çırpılır süt de dökülür.. Top olduysa bilendır ile ezilir. Tuzu da eklenir, karıştırarak kaynatılır koyu bir sos oluyor.
-3. Tencere ye su kaynatın.
Her ne kadar paketlerde "pişirilmeden kullanılabilir" yazsa da biz hamurları biraz yumuşayınca ya kadar haşlıyoruz.

Küçük bir fırın kalıbı (benim ki 35cmx45cm) yağlayın, önce hamur, beyaz sos, kıyma sos, sıralamasıyla üst üste 4 kat yerleştirin. En üste beyaz sosdan dökün ve kaşarlı rendeleyip fırın da üstü kızarana kadar pişirin.
Afiyet olsun..


Tarifi kolayca bulmam için buraya da aktarıyorum ama siz kardeşimin blogunu mutlaka ziyaret edin şurada:Mutfak Felsefesi:İtalyanın en sevilen yemeği lazanya

 

Makarna!..her çeşidi zarar ziyan her çeşidi bayramdır sofraya konup tabaklar dolunca..Elhamdülillah..


Kıvrımlısı fırfırlısı kısası uzunu burgusu arpacığı pennesi tel şehriyesi..
Kavurarak haşlayarak fırınlayarak soslayarak evire çevire salçayla tereyağla olmadı varsın olsun ketçapla..her daima sevilen ve hayır demek zor olan bir nimettir :)

Tekrar tekrar çok çok teşekkür etmek istiyorum yapın mutlaka yedirin sevdirin :)

Allah razı olsun Ceydacım..


Sevgilerimle..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

PEMBE KEPÇE

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

YASEMİNİN MUTFAĞINDAN

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

GÜL-İ NİSAN

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

TARİF DEFTERİ YERİNE

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

EZELLE HER GÜNE BİR TARİF

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

DİDEM'İN KURABİYE KOKULU MUTFAĞI

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

9 Aralık 2013

TATLIDAN TUZLUYA

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

Naciye


Bayrama bir kaç gün kala balkonda oturmuş sokakta küçük bir kedinin miyavladığını işittik..
Sokağa baktığımızda geçen arabaların altında kalma ihtimalinin yüksek olduğunu fark edince kedinin geçen arabalar tarafından ezilmesini önlemek için eve alarak biraz süt içirmiştik..
Zamanla kedi bize biz kediye alışınca biraz toparlanana dek evimizde kalmasına karar verdik..çok zayıf ve çok küçüktü..
Zaman geçtikçe çocuklar ve evdeki herkes bir kişi hariç kediye alışmıştı..


Kedi artık kedimiz oldu zamanla..artık bir adı bile vardı:Naciye..
Kendini toparlamış tombul tatlı bir kediye dönüştü zamanla..acıkınca pencereleri tırmalayan asla uyutmayan uyandırmak içinden elinden geleni yapan acaip kararlı ve azimli bir kedidir Naciye..

Kedilerin inanılmaz canlılar olduğunu düşünüyorum..özellikle de çocukluğumda babannemin evindeki Mamur ismindeki kediyle geçen zamanları hatırlayınca..tatlı hatıralarımın etkisi altında kalarak kedilere karşı sempatim artar..
Küçük bir kız çocuğu kakaolu sütünü kedisiyle paylaşır bu hatıra güzel bir anı olarak kalır da kedilere soğuk bakar mı insan?


Naciyeyi bu şekilde seccademde uzanmış gördüğümde acaba İslamdaki yeri nedir alimler bu konuda ne demiş Efendimiz (s.a.s)ne buyurmuştur diye merak edip münük bir araştırma yaptım ve bakın neler buldum :)

Eshab-ı kiramdan kayınpederim Ebu Katade'nin abdest alması için bir kaba su koymuştum. Kedi gelip bu kaptan su içiverince Ebu Katâde biraz daha su içmesi için, kabı kedinin önüne uzattı. Benim kendisine hayretle baktığımı görünce, "Niye hayret ettin ey kardeşimin kızı, Resulullah efendimiz, "Kedi pis değildir, etrafınızda (evinizde) serbest dolaşsın buyurdu. Kendisi de abdest almıştı, ben de sünnet eylemekteyim" dedi (Nakleden: İmam Malik, Muvatta, Taharet [2.13]-Diğer Kaynaklar: Ebu Davud, Taharet, 1/38; Tirmizî, Taharet, 1/69; Nesaî, Taharet, 1/54; İbn Mace.Taharet, 1/32, Ayrıca bkz. Şeybanî, 90).


Sevgili Peygamberimiz(s.a.s), kedisi Müezza'yı o kadar çok severmiş ki, Müezza bir gün sedirde oturan Peygamber Efendimizin'in giysisinin ucunda uyuya kalmış. Her kedi dostu gibi uyuyan bu güzelliğe kıyamayan Efendimiz(s.a.s), Müezza'yı uyandırmaktansa giysisinin ucunu usulca keserek kalkmayı tercih etmiş. Hz. Muhammed, kedisi Müezza içtikten sonra kapta kalan su ile abdest alacakken Sahabe-i Kiram Ebu Nuaym "Ya Resul o sudan kedi içti" deyince, Resulullah "Onlar en temiz ağıza sahiptirler" buyurmuş ve abdest almıştır (Hadisi Nakleden Peygamberimizin eşi Hz. Aişe annemiz(r.anha)...hadislerin kaynağı ve daha fazla bilgi:İslam'da özel bir hayvan


Köpeklerin dinimizde necis(pis)olduklarını biliyordum ama kediler hakkında geniş bilgim hatta hiç bilgim yoktu..kedileri sevmenin sünnet olduğunu Efendimizin de bir kedisi olduğunu hatta adını öğrenince kedilere bakışım biraz daha değişti..

Daha evvel merak edip araştırsaydım şüphe yok ki kedimizin adını Müezza koyardım..cinsiyeti ne olursa olsun..

Sevgilerimle..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

4 Aralık 2013

Küçük Oyuncaklar İçin Oyuncak Yıkama Torbası-Resimli YapımıBu minikler,küçük parçalar,kimileri gözle kolay fark edilmeyen oyuncaklar nasıl yıkanır?
Makineye atsan makineyi tıkama riski var..elde yıkasan temizlenmeleri dışında kurumaları için gerekli olan zaman çok fazla temiz olmaları da şart...kısaca kolayca hızlıca en pratiğinden minik oyuncakları nasıl yıkayabiliriz diye düşünüyordum?

Kızım yemek yapma karıştırma çırpma dağıtma meraklısı..baharatları en çok tüketen aile biz olabiliriz mahallemizde özellikle de tuz şeker ve kırmızı biberin nasıl bittiğini anlayamadan yenisini almak için yola koyulmuş olurum..

Varsın oynasın varsın dağıtsın saçsın eğlensin iyi güzel hoş da bu minik tencereler tabaklar kaşıklar çatalların temizliği nasıl yapılacaktı?


Hobi dolabımda kumaştan bol bişeye rastalanamaz..yıllar evvel ne amaçla ve hangi mantığa uyarak aldığımı hatırlayamadığım bir parça tül vardı..
İşte bu tülü nerde nasıl kullanabilirim diye düşünürken oyuncaklar için güzel bir fikir geldi aklıma..
Gerek bulaşık makinesinde gerek çamaşır makinesinde küçük oyuncakları kolayca yıkayabilmek için bir oyuncak torbası dikmeye karar verdim..tül kullanıyor oluşum uzun süre kullanımına dair şüpheler uyandırsa da içimde gittiği yere kadar kullanılır diye düşündüm..gerekirse yenisini ve daha sağlam kumaştan bir torba daha yaparım..
Keçeli kalem ile torba şeklinde bir kalıp çizdim,iğneledikten sonra kestim..kenarlarını üstü açık kalacak şekilde diktim..


Beyaz iplik ummadığım anda bitti..ona yakın bir renk seçtim bu sefer makinem yaaaaağğğğ diye yalvarırcasına dikmemek için direnmeye başladı ama dikti yine de :)


lastik kullanmayı düşündüm ama sanırım en uygunu başka bir kumaştan bir bağ yapmaktı..tülün uç kısmı ve ipini aynı kumaştan yaptım..


İlikli iğne ile tünelden geçirdim..


Sonuç çok ideal!..yıkanması zor kurulanması zaman alan oyuncakları kolayca bu şekilde makinede yıkayabilirim artık..saçılmayan mis gibi tertemiz hijyenik oyuncaklar boool bol oynamak yemek pişirmek anneyi çıldırtmaya hazır :)

Son olarak bu torba sadece oyuncaklara mahsus olmayabilir canlarım şöyle ki bir çok sebzeyi bunun içine koyup yıkayabilirim tabii ki bulaşık makinesinde :))

Güzel geçsin gününüz sevgilerimle canlar..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: