29 Kasım 2012

Ben bir alemim,sen de öyleBir çok kalıbın içine girmeler ve çıkmalar yorar mı insanı?..yorar.
Zaman zaman değişir mi,değişir.
Her gün yeni bir kalıp yeni bir ruh hali hatta çoğu zaman abartarak gün içerisinde bir çok ruh halleri ve kalıplarına döktürür dururum sokturup çıkartırım kendimi..
Bir öyle olurum bir böyle,bir o şekil bir bu şekil..karşımda bir sahne varmışcasına sabahın erken saatlerinden gecenin bir vaktine dek değişimlerim söz konusu son zamanlarda..
Dedi televizyon programında hikmetler arayan hoca:İnsan gün içerisinde ve ömrü boyunca çeşitli evrelerden geçebilir,ruh hali değişiklikler gösterebilir..
Tamam dedim..demek ki bende bir arıza yok,iyiyim ben,tamam..
Ruh hallerini düşünmeye koyuldum şimdi..hani insan durmadan inceleyip birinci kalite bir ızdırab-ı işkence çektirir ya bazen kendine,haha işte ondan yaptırdım kendime..
Bir değişim bir dönüşüm bir gel bir git oldum bu gün..
Sen bir alemsin!dedim kendi kendime..
Hoca da öyle demişti sabah..her insan bir alemdir esasen..
İnsan,hayvanlar canlı cansız dünya üzerinde bulunan herşey bir alemdir..
Gün içerisinde geçişlerimi düşündüm,bu gün parkta gördüğüm sarı yaprakları sonra,sonra ağaçları sonra rüzgarı..rüzgar da ben gibi aslında,kimbilir belki de uzaktan bir akrabalığımız vardır,kan çeker ya bazen..

Ben bir alemim,rüzgar da bir alem,parkta yaşayan ağacın çürümüş gövdesinde üreyen mantar da bir alem..
Alemlerin içindeki alemleriz..her birimiz..
Ve işte o anda damladı içime kanaat damlası..

Bu kadar alem varsa..Fatiha süresinde geçen 'Alemlerin Rabbine Hamd olsun' deyişimiz belki de gün,yıl,hayatımız boyunca girip çıktığımız ruh hallerimizin de Rabbi Allah'ın olduğu anlamına gelmez mi?
Girip çıktığımız her ruh halimizi bilen O değil mi..şahit değil mi?her halimizin rabbi O değil mi bu durumda?
Şüphesiz ki yeni bitmiş bir ot,çürümeye yüz tutmuş bir ağacın da Rabbi O'dur..yıldızların gezegenlerin bunların da ötesinde bunların da yakınında olanların da rabbi O'dur..

Algılayabildin mi?

Hepsi bir alem..trilyonlarca alem...kat trilyon ve daha fazlası ruh hali,durum ve değişim yaşanıyor her an..
Her birini bilen,haberdar olan,değiştiren yoğuran koruyan yöneten Allah'ın büyüklüğünü düşündükçe beynimin bütün fonksiyonları durdu..aklım alamadı...alamaz...

Bütün bu alemlerin Rabbi Allah'tır..anladım ve bir kez daha içimden göklere aynı ayet-i kerimeyi okudum,tasdik ettim inandım..

« De ki: O Allah birdir, büyüklük onda nihayet bulmuştur, daim ve bakidir, her şeyden müstağni ve her dileğin merci'dir. Doğmamış, doğurmamıştır. Hiç bir eşi ve benzeri yoktur. »

Devamı: http://www.yenimakale.com/ihlas-suresi-ve-anlami.html#ixzz2DdA6jwlN
 Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.
« De ki: O Allah birdir, büyüklük onda nihayet bulmuştur, daim ve bakidir, her şeyden müstağni ve her dileğin merci'dir. Doğmamış, doğurmamıştır. Hiç bir eşi ve benzeri yoktur. »

Devamı: http://www.yenimakale.com/ihlas-suresi-ve-anlami.html#ixzz2DdA6jwlN


Alemlerin rabbi olan Allah'a hamdolsun...

..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

25 Kasım 2012

Yapılası kolay patik modellerim var!

 flower garden slippers [4]

İnternet ortamında Türk kadınlarımızın blog sayfalarında veya kişisel sitelerinde milyonlarca patik ve örgü modeli bulmak mümkündür..ama gel gör ki anlatımı bazen sıkıntılı oluyor,bazen hiç yok..bazen resim kötü oluyor bazen yapmak isteyen her aşamayı görmek istiyorum..bir dünya istek bir patik için..evet öyledir..
Dün annemle bir patik modeli üzerinde çok sıkı bir çalışma yaptık..örebildik mi?..hayır..
Çünkü detaylar ve bilgiler eksik..resimler çoook küçük vs..gibi sorunlarla karşılaştık..ama sabrımızın meyvesini de nasip etti Allah çok şükür ki onu paylaşacağım ve arşivleyeceğim blogumda..
Aslında bu bir model ama renkler ve süsleme biraz değişince farklılarmış gibi zan edilebilir..
İkisi de adım adım resimlenmiş olduğundan İngilizceye gerek duymadan yapılıp örülebilirler..
Dilerim yenibaşlayanlar özellikle istifade eder ve işte o resimlerden önce vir resim sonra da yapımının tümüne ulaşabileceğiniz blog adresleri..


20

  brown mary jane slippers

Yukarıdaki modele ulaşmak için buraya tıklamanız gerekiyor canlarım:GOODKNITS


 Yine aynı model ama farklı resimlerle izah edilmiş ayrıca..yapımını güzel bir video ile de tamamlamışlar..

Ulaşmak için:FACTWOMAN


slippering

 Yukarıdaki model de aynı aslında ama küçük bir oynama var..lakin oldukça şık değil mi hemi de çok şirin :)
Bu güzel model de aşamalı resimlenmiş..işte şuracıkta:GOODKNITS

Bunlar güzel ama bana yetmez mi dedin?..o halde buyur kuzu..100'den fazla örgü modelleri barındıran buraya TiPNUT vede buraya alayım seni :) ALL CRAFTS

Sevgilerle canlarım yapacak olanlara kolaylıklar diliyorum :)


..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

23 Kasım 2012

Mevlana Allah'in huzurundayken..Hayirli sabahlar/Hayirli cumalar dostlarim..
Rabbim Cuma'ya ulastirdi,bir gun daha hediye etti..dilerim hayirli ve bereketli olur dilerim hakkini verir degerlendirebiliriz..
Mevlana hazretlerinin dualarini okurken kendisini Allah'a nasil yakardigini,kendini Allah'in huzurunda buyuk bir ictenlik,sicaklik ve sevgiyle nasil sifirladigini fark ettim..
Her biri ayri guzel her biri ayri bir derinlik ve manaya sahip..
Rabbim Mevlana hazretlerine lutfettigi isigin bir damlasini kalbimize lutfemesi dilegi ve Hz.Mevlana'nin cok  guzel buldugum dualariyla sevgilerimi selamlarimi ve saygilarimi gonderiyorum..

Cumamiz mubarek olsun..“Senin perişanınım, mecnununum, elimden tut... Kendi kendine yürümeye gücü olmayan her zavallının bir elinden tutanı vardır. Ben ise senin yoksulun ve muhtacınım, elimden tut.”

“Allahım! Senin takdir buyurduğun derdi, hep deva olarak görüyorum. Kahrı, cefayı da senin bir lütfun, bir vefan olarak karşılıyorum.”

“Yarabbi! Sen beni dünyayı istemekten de, ahiret zevkini istemekten de kurtar. Yokluk tacını başıma giydir de, beni manen yücelt. Vuslat hareminde aşk sırrına erdirmekle beni kendine mahrem et. Has kullarının arasına karıştır. Sana doğru gitmeyen yoldan beni geri çevir. Nefsin isteklerinden beni kurtar.”

“Beni devlete erdiren kutlu kapının toprağından ayrılmamak için kendime yatak yeri istiyorum. Kötü huylarımdan, hoş olmayan hallerimden bıktım, usandım.” “Vah bana, vah düzelmeye!”

“Bana sarhoşluk vermiş, aklımı başımdan almışsın, beni eli boş hale getirmişsin. Senden gelen sarhoşluğa, senin verdiğin eli boş oluşa ben kulum, köleyim.”

“Ben kendi nefsimin hilesinden, fitnesinden daima sana sığınmadayım. Ben seninim, beni tekrar bana verme.”

“Senden başka başım varsa yok olsun; sensiz varsam yak, yandır varlığımı.”

“Ben ilâhi tecellilerin heyecanına kapılırım da bütün vakitlerinin bir vakit olması için aşk yolunda gece gündüz mum olup yanmak isterim.”

“Efendim, Mevlâm! Ben, eskiden işlenmiş günahlara, geçmişteki yaptıklarıma tövbe edenim. Telef olmuş, yok olup gitmiş âşıkın özrünü kabul etmez misin? Benim pişmanlığım, her ne kadar senin bol kereminden, merhametinden, kendi varlığıma yönelmek ve cömertliğini incitmekse de, Efendim, Allahım beni affet, beni affet, beni affet.”

“Bir kez daha kulluğumu kabul et. Bu acizliğime, bu perişanlığıma acı...”

“Beni vuslatının ırmağına at.”Daha fazlasi burada:maneviyat.com

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

19 Kasım 2012

Elmali Kek


Uykulara dalmadan guzelligimi koruyacak 6 saatlik uykumun 30 dakikasini baska bir guzellik icin kurban ediyorum su anda..deger :)
Bir kek yaptik canim izleyicim ve dostlarim..ama sen simdi resmi gorunce..''Kek iste ya,ne ozelligi var?''diyebilirsin..de..ozgurluk buna benzer biseydir ama sen onu tattin mi?..sen o sicakligin icine girdin mi..o sekerin kitir kitir ettigini agzinda dolasarak ahenkle eridigini hissettin mi?..hayir..
Ben boyle bir sey hissettim..ve evet uzgunum resim kokuyu dokuyu ifade edemez belki ama tadan ve yasayan bilebildigi icin ve bu durumda o kisi ben oldugum icin demek istedigim bir tek sey var..sende yap :)
Elmali kekin bu denli guzel olusu belki esim tarafindan yapilmis olmasi:kuvvetle muhtemel
Elmali kekin bu denli guzel olmasi belki ablamin tarifi olusdan olabilir:kuvvetle muhtemel
veya...
ben bu keki fazla abarttim..:yanilma orani:0

Dene ve yap ve tat ve yasa derim,resimler bende ama..tarifi burada optum sarildim kokladim..hakkini da helal et can..canin ceksin istemedim..Sevgilerimle....


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: