29 Kasım 2012

Ben bir alemim,sen de öyleBir çok kalıbın içine girmeler ve çıkmalar yorar mı insanı?..yorar.
Zaman zaman değişir mi,değişir.
Her gün yeni bir kalıp yeni bir ruh hali hatta çoğu zaman abartarak gün içerisinde bir çok ruh halleri ve kalıplarına döktürür dururum sokturup çıkartırım kendimi..
Bir öyle olurum bir böyle,bir o şekil bir bu şekil..karşımda bir sahne varmışcasına sabahın erken saatlerinden gecenin bir vaktine dek değişimlerim söz konusu son zamanlarda..
Dedi televizyon programında hikmetler arayan hoca:İnsan gün içerisinde ve ömrü boyunca çeşitli evrelerden geçebilir,ruh hali değişiklikler gösterebilir..
Tamam dedim..demek ki bende bir arıza yok,iyiyim ben,tamam..
Ruh hallerini düşünmeye koyuldum şimdi..hani insan durmadan inceleyip birinci kalite bir ızdırab-ı işkence çektirir ya bazen kendine,haha işte ondan yaptırdım kendime..
Bir değişim bir dönüşüm bir gel bir git oldum bu gün..
Sen bir alemsin!dedim kendi kendime..
Hoca da öyle demişti sabah..her insan bir alemdir esasen..
İnsan,hayvanlar canlı cansız dünya üzerinde bulunan herşey bir alemdir..
Gün içerisinde geçişlerimi düşündüm,bu gün parkta gördüğüm sarı yaprakları sonra,sonra ağaçları sonra rüzgarı..rüzgar da ben gibi aslında,kimbilir belki de uzaktan bir akrabalığımız vardır,kan çeker ya bazen..

Ben bir alemim,rüzgar da bir alem,parkta yaşayan ağacın çürümüş gövdesinde üreyen mantar da bir alem..
Alemlerin içindeki alemleriz..her birimiz..
Ve işte o anda damladı içime kanaat damlası..

Bu kadar alem varsa..Fatiha süresinde geçen 'Alemlerin Rabbine Hamd olsun' deyişimiz belki de gün,yıl,hayatımız boyunca girip çıktığımız ruh hallerimizin de Rabbi Allah'ın olduğu anlamına gelmez mi?
Girip çıktığımız her ruh halimizi bilen O değil mi..şahit değil mi?her halimizin rabbi O değil mi bu durumda?
Şüphesiz ki yeni bitmiş bir ot,çürümeye yüz tutmuş bir ağacın da Rabbi O'dur..yıldızların gezegenlerin bunların da ötesinde bunların da yakınında olanların da rabbi O'dur..

Algılayabildin mi?

Hepsi bir alem..trilyonlarca alem...kat trilyon ve daha fazlası ruh hali,durum ve değişim yaşanıyor her an..
Her birini bilen,haberdar olan,değiştiren yoğuran koruyan yöneten Allah'ın büyüklüğünü düşündükçe beynimin bütün fonksiyonları durdu..aklım alamadı...alamaz...

Bütün bu alemlerin Rabbi Allah'tır..anladım ve bir kez daha içimden göklere aynı ayet-i kerimeyi okudum,tasdik ettim inandım..

« De ki: O Allah birdir, büyüklük onda nihayet bulmuştur, daim ve bakidir, her şeyden müstağni ve her dileğin merci'dir. Doğmamış, doğurmamıştır. Hiç bir eşi ve benzeri yoktur. »

Devamı: http://www.yenimakale.com/ihlas-suresi-ve-anlami.html#ixzz2DdA6jwlN
 Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.
« De ki: O Allah birdir, büyüklük onda nihayet bulmuştur, daim ve bakidir, her şeyden müstağni ve her dileğin merci'dir. Doğmamış, doğurmamıştır. Hiç bir eşi ve benzeri yoktur. »

Devamı: http://www.yenimakale.com/ihlas-suresi-ve-anlami.html#ixzz2DdA6jwlN


Alemlerin rabbi olan Allah'a hamdolsun...

..

tamamını gör
PAYLAŞ:

25 Kasım 2012

Yapılası kolay patik modellerim var!

 flower garden slippers [4]

İnternet ortamında Türk kadınlarımızın blog sayfalarında veya kişisel sitelerinde milyonlarca patik ve örgü modeli bulmak mümkündür..ama gel gör ki anlatımı bazen sıkıntılı oluyor,bazen hiç yok..bazen resim kötü oluyor bazen yapmak isteyen her aşamayı görmek istiyorum..bir dünya istek bir patik için..evet öyledir..
Dün annemle bir patik modeli üzerinde çok sıkı bir çalışma yaptık..örebildik mi?..hayır..
Çünkü detaylar ve bilgiler eksik..resimler çoook küçük vs..gibi sorunlarla karşılaştık..ama sabrımızın meyvesini de nasip etti Allah çok şükür ki onu paylaşacağım ve arşivleyeceğim blogumda..
Aslında bu bir model ama renkler ve süsleme biraz değişince farklılarmış gibi zan edilebilir..
İkisi de adım adım resimlenmiş olduğundan İngilizceye gerek duymadan yapılıp örülebilirler..
Dilerim yenibaşlayanlar özellikle istifade eder ve işte o resimlerden önce vir resim sonra da yapımının tümüne ulaşabileceğiniz blog adresleri..


20

  brown mary jane slippers

Yukarıdaki modele ulaşmak için buraya tıklamanız gerekiyor canlarım:GOODKNITS


 Yine aynı model ama farklı resimlerle izah edilmiş ayrıca..yapımını güzel bir video ile de tamamlamışlar..

Ulaşmak için:FACTWOMAN


slippering

 Yukarıdaki model de aynı aslında ama küçük bir oynama var..lakin oldukça şık değil mi hemi de çok şirin :)
Bu güzel model de aşamalı resimlenmiş..işte şuracıkta:GOODKNITS

Bunlar güzel ama bana yetmez mi dedin?..o halde buyur kuzu..100'den fazla örgü modelleri barındıran buraya TiPNUT vede buraya alayım seni :) ALL CRAFTS

Sevgilerle canlarım yapacak olanlara kolaylıklar diliyorum :)


..


tamamını gör
PAYLAŞ:

23 Kasım 2012

Mevlana Allah'in huzurundayken..Hayirli sabahlar/Hayirli cumalar dostlarim..
Rabbim Cuma'ya ulastirdi,bir gun daha hediye etti..dilerim hayirli ve bereketli olur dilerim hakkini verir degerlendirebiliriz..
Mevlana hazretlerinin dualarini okurken kendisini Allah'a nasil yakardigini,kendini Allah'in huzurunda buyuk bir ictenlik,sicaklik ve sevgiyle nasil sifirladigini fark ettim..
Her biri ayri guzel her biri ayri bir derinlik ve manaya sahip..
Rabbim Mevlana hazretlerine lutfettigi isigin bir damlasini kalbimize lutfemesi dilegi ve Hz.Mevlana'nin cok  guzel buldugum dualariyla sevgilerimi selamlarimi ve saygilarimi gonderiyorum..

Cumamiz mubarek olsun..“Senin perişanınım, mecnununum, elimden tut... Kendi kendine yürümeye gücü olmayan her zavallının bir elinden tutanı vardır. Ben ise senin yoksulun ve muhtacınım, elimden tut.”

“Allahım! Senin takdir buyurduğun derdi, hep deva olarak görüyorum. Kahrı, cefayı da senin bir lütfun, bir vefan olarak karşılıyorum.”

“Yarabbi! Sen beni dünyayı istemekten de, ahiret zevkini istemekten de kurtar. Yokluk tacını başıma giydir de, beni manen yücelt. Vuslat hareminde aşk sırrına erdirmekle beni kendine mahrem et. Has kullarının arasına karıştır. Sana doğru gitmeyen yoldan beni geri çevir. Nefsin isteklerinden beni kurtar.”

“Beni devlete erdiren kutlu kapının toprağından ayrılmamak için kendime yatak yeri istiyorum. Kötü huylarımdan, hoş olmayan hallerimden bıktım, usandım.” “Vah bana, vah düzelmeye!”

“Bana sarhoşluk vermiş, aklımı başımdan almışsın, beni eli boş hale getirmişsin. Senden gelen sarhoşluğa, senin verdiğin eli boş oluşa ben kulum, köleyim.”

“Ben kendi nefsimin hilesinden, fitnesinden daima sana sığınmadayım. Ben seninim, beni tekrar bana verme.”

“Senden başka başım varsa yok olsun; sensiz varsam yak, yandır varlığımı.”

“Ben ilâhi tecellilerin heyecanına kapılırım da bütün vakitlerinin bir vakit olması için aşk yolunda gece gündüz mum olup yanmak isterim.”

“Efendim, Mevlâm! Ben, eskiden işlenmiş günahlara, geçmişteki yaptıklarıma tövbe edenim. Telef olmuş, yok olup gitmiş âşıkın özrünü kabul etmez misin? Benim pişmanlığım, her ne kadar senin bol kereminden, merhametinden, kendi varlığıma yönelmek ve cömertliğini incitmekse de, Efendim, Allahım beni affet, beni affet, beni affet.”

“Bir kez daha kulluğumu kabul et. Bu acizliğime, bu perişanlığıma acı...”

“Beni vuslatının ırmağına at.”Daha fazlasi burada:maneviyat.com

tamamını gör
PAYLAŞ:

19 Kasım 2012

Elmali Kek


Uykulara dalmadan guzelligimi koruyacak 6 saatlik uykumun 30 dakikasini baska bir guzellik icin kurban ediyorum su anda..deger :)
Bir kek yaptik canim izleyicim ve dostlarim..ama sen simdi resmi gorunce..''Kek iste ya,ne ozelligi var?''diyebilirsin..de..ozgurluk buna benzer biseydir ama sen onu tattin mi?..sen o sicakligin icine girdin mi..o sekerin kitir kitir ettigini agzinda dolasarak ahenkle eridigini hissettin mi?..hayir..
Ben boyle bir sey hissettim..ve evet uzgunum resim kokuyu dokuyu ifade edemez belki ama tadan ve yasayan bilebildigi icin ve bu durumda o kisi ben oldugum icin demek istedigim bir tek sey var..sende yap :)
Elmali kekin bu denli guzel olusu belki esim tarafindan yapilmis olmasi:kuvvetle muhtemel
Elmali kekin bu denli guzel olmasi belki ablamin tarifi olusdan olabilir:kuvvetle muhtemel
veya...
ben bu keki fazla abarttim..:yanilma orani:0

Dene ve yap ve tat ve yasa derim,resimler bende ama..tarifi burada optum sarildim kokladim..hakkini da helal et can..canin ceksin istemedim..Sevgilerimle....


tamamını gör
PAYLAŞ:

14 Kasım 2012

Baglanti-Link nasil eklenir?

Hayirli sabahlar sevgili dostlarim..Allah herkesi saglik ve mutluluk nasip etsin dilerim bugunku zorlarimizi kolaylastiririr yuklerimizi hafifletsin rabbim..amin.Ozelden sorulan,sozlerin aciz kaldigi icinde post olmayi hak eden bir sorunun cevabi var bu gun..Konu icine baglanti veya link nasil eklenir Sevgim diye soran guzel dostum Tatli'dan Tuzlu'ya Aynur ablam senin icin..


Bismillah..
Yukaridaki resimde gelisi guzel bir post hazirlama asamasinin resmi var..postumuzu hazirlama esnasinda veya bittikten sonra da link(baglanti)vermek istedigim kelimenin ustunu mouse ile tarayarak resimdeki gibi belirliyoruz.. Ardindan mor daire icine aldigim BAGLA secenegine tikliyoruz


Karsimiza cikacak olan penceredeki secenekleri ele alalim biraz..Goruntulenecek metin kisminda daha evvel taradigimiz kelime belirmistir..dileyen onu farkli bir sey ile de degistirebilir ornegimizde Din kelimesini baglamak istiedigimiz icin oldugu gibi birakip calistim..
Hemen altinda link baglanti adresini gir metni bulunmakta,iste tam buraya eklemek istedigimiz baglantiyi yaziyoruz..adresi yazdiktan sonra daire icine alinan Tamam secenegi isleve girecektir..Tamam deyip pencereyi kapatiyoruz..


Postumuza baktigimizda kelimemiz ve icindeki baglanti yukaridaki resimde oldugu gibi goruntuleniyor olacaktir..hata yaptigimiz takdirde mavi cubugun uzerindeki Degistir veya Kaldir seceneklerine tiklayarak islemi basa sarabiliriz.

Asagidaki metnin icinde yukarida anlattiklarim var..daha anlasilir olmasi ve canli olarak gorup denemeniz icin silmedim..
SImdi Din kelimesine tiklayarak ilgili baglantiya gecis yapmaniz mumkun olacaktir..

Bu kadar :)
(Kıyafeti dar olan kadın, bana göre boş yere başını örtmesin ve diğer ibadetleri boşuna yapmasın. Ya hepsini yapsın veya hiç yapmasın) demek, uygun olur mu?
CEVAPÇok yanlıştır. Din kitaplarına aykırı, indî bir sözdür. Din hakkında şahsi görüşün değeri olmaz. Bana göre böyle olmalı denmez. Bize göre veya size göre demenin ve şahsi düşüncenin dinde yeri yoktur. Din, nakle dayanır. Söylenilen şey, hangi kitapta yazıyorsa onu bildirmesi gerekir.

(Ya hep ya hiç) imanda olur. İmanın azı çoğu olmaz. İman ya vardır, ya yoktur. İmanın şartlarından birini bile inkâr küfür olur. Ama ibadetlerin birini yapmayan veya günahlardan birini işleyene kâfir denmez. Bazı ibadetleri yapamayana veya bazı günahlardan kaçamayana, sen şu günahı işliyorsun, artık ibadete lüzum yok denmez. Günah küçük olsa da, kaçmaya çalışmalı. Bir günaha alışan, ötekilerini de işlemek isteyebilir. Bir günah, öteki günahları davet eder. İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Bütün günahlara tevbe edip hepsinden kaçmak büyük nimettir. Bu yapılamazsa, bazı günahlara tevbe etmek de nimettir. Bunların bereketiyle belki bütün günahlara tevbe etmek nasip olur. (Bir şeyin bütünü ele geçmezse, hepsini de kaçırmamalı) buyuruldu. (2/66)
Birkaç günaha müptela olan kimse, birinden vazgeçmek isterse ona, (Diğerlerini bırakmadığına göre, bu günaha da devam et) denmez. Günah miktarı ne kadar azaltılırsa o kadar iyi olur, çünkü Allah’tan korkarak bir günahtan vazgeçmek iman alametidir.

CEKILISIM VAR

Son son olarak cekilisimi amman unutmuyorsunuz..Sevgilerimle canlarim kolay gelsin..
..tamamını gör
PAYLAŞ:

10 Kasım 2012

Susler & sevimli duyuru panolariEsselamunaleykum dostlarim..Hayirli sabahlar canikolarim :)
Bu gun blogdaki zaman dilimine guzelliklerle baslamaniz icin tatli mi tatli eklentiler ve suslerle geldim..hos gelmis miyim :)
Blogumda ne kadar kalacaklarini bilmedigim icin oncelikle bu duyuru pano ve suslerin bir resmini cekeren eklemek istedim..
Sundan da eminim ki sevgili okuyucularim sever boyle seyleri..ya canlari cekerse dedim?..
Bu durumda onlarla da paylasmaliyim tabii ki..


Su anda blogumdaki paylasacagim eklentileri gormeniz acisindan yukaridaki resmi ekledim..
Ust sag tarafta asili duran tatli bir tavsan var birincisi bu ikincisi ise Taki cekilisimi duyurdugum minik duyuru panosu.
Hemen altinda pembe minik bir kalp seklinde..
Dahasi var aslinda verecegim adreste..tamamini gosteremiyorum ama kucuk bir ornek verebilmek icin resimledim..
Her birini begendim sahsen..

BASLAYALIM MI?..


Bismillah..

Blogumuza eklemek icin...

Kumanda panelimizden Yerlesim diyoruz..

Yerlesim kismindan Gadget ekle diyoruz..


Eklentiler listesinden HTML/Javascript eklentisini seciyoruz..
Bunu hazir ettik buraya kadar hersey tamam..
Simdi eklentimizi secelim kodunu alalim..
1'nci resimdeki guzelliklerden birini eklemek icin buraya:Cute Kawaii Animation 
2'nci resimdeki duyuru pano veya kisa not girebileceginiz eklentilerden birini secmek icin buraya:Cute mini note
tiklamaniz gerekiyor..

Sectiginiz animasyonda iki kod belirecektir..
Usteki blog kosesi icin
Alttaki sag tarafta(sidebar)icin..
DIKKAT:
Duyuru panosu/Not eklentisini sececek olanlarin yapmasi gereken bir sey daha olacaktir..
Altini beyaz cizgi ile cizilen oklar ile bas ve sonunu gosterdigim yaziyi arzu ettikleri mesaj ile degistirmeleri gerekecektir.
 
Arzu edileni sectikten sonra kodu daha once actigimiz HTML/Javascript eklentisinin icine yerlestiriyoruz.


Bu tur eklentileri blogunuzun en alt kismina yerlestirmeniz blogunuzun islevselligini etkilemeyi onleyecektir canlarim..
Onizleme yaparak hersey yolundaysa Kaydet deyip cikiyoruz..

Sevgilerimle..Sizi sefiyom ;)

Opujuk?

..


tamamını gör
PAYLAŞ:

6 Kasım 2012

Resimlerdeki golgeyi kolayca kaldirmak


Herkese selam olsun sevgili dostlar..
Sade tasarimli sablonu tercih edenlere ozel olmakla beraber ama onunla sinirli kalmayan bir konu ile huzurlarinizdayim..
Bloglarimizda resimlerin golgeli oldugunu zan ediyorum ki farkedenler vardir mutlaka,bunlardan oldukca huzursuz olanlarda var( ornek olarak ben)..
Peki bunlari kaldirmanin bir kolay yolu yok mu?..sorusuna cevap tabii ki var evet!
Bugun bunu da deneyelim isterseniz..

Once ne demek istedigimin gorsel ornegini de eklemekte fayda var(aramiza yeni katilanlar icin)
 Golgeli resim..
 Golgesiz resim..

http://2.bp.blogspot.com/-dN6lBgCQAGI/UGafIm2hVmI/AAAAAAAANM4/RXCaiehwwXE/s1600/1.png
Su sekilde yapilabilir..

Bismillah..


Kumanda panelidnen Yerlesim diyoruz..


Sablon tasarimcisi secenegine tikladiktan sonra karsimiza cikan secenekler arasindan..


Gelismis diyoruz ardindan CSS ekle secenegini acarak KOD KISMI denen bolume asagidaki kodu ekliyoruz...post-body img, .post-body .tr-caption-container, .Profile img, .Image img,.BlogList

.item-thumbnail img { padding: none !important; border: none !important;

background: none !important; -moz-box-shadow: 0px 0px 0px transparent !important;

-webkit-box-shadow: 0px 0px 0px transparent !important; box-shadow: 0px 0px 0px

transparent !important;}
Onizleme aninda otomatik olarak yapildigindan resimlerinizden golgelerin kaldirildigini goreceksiniz canlarim..


Iyi degil mi?

Cici kedinin resmi Sade kahve'den kacirilmistir itiraf ediyorum :)

Sevgilerimle.....

tamamını gör
PAYLAŞ:

Kayit basligini kolayca ortalamakHayirli sabahlar sevgili dostlarim..
Pek keyifli ve daha once hissettigim gibi baslamasam da bugunku yayinima bir sekilde devam etmek gerekiyor..
Dun yayinlamis oldugum Uzgunum,haberler kotu
postumun konusu gercekten hepimizi oldukca uzdu ve dusundurdu..
Buradan tekrar dua etmeye devam etmeliyiz demek isterim..her acili olan insan icin,zorda,darda olan her kul icin..
Gerek insan gerek baska bir canli olsun..
Sevgilerimi gondererek selamlarimi ileterek hepinize guzel bir gun diliyorum canlarim..

Kolay ve hemen uygulanabilir bir uyarlamamiz var bugun herkesin yapabilecegini dusunuyorum ayrica dolayisiyla yavas yavas boyle kolay uygulanan uyarlamalarini zaman zaman paylasmayi dusunuyorum artik,amman gozunuzu seveyim dikkat edin..hatalardan muaf tuttum kendimi :)

Kayit basligini kolay ve bir hamle ile ortalamayi gostermek istiyorum bugun Allahin izniyle canlarim..


Oncelikle Kumanda panelinden Sablon diyelim..


HTML'yi duzenle dedikten sonra karsimiza cikacak olan pencereden Devam et secenegine tikliyoruz.

]]></b:skin> 

ctrl+f kombinasyonuyla yukaridaki kodu buluyoruz..

h3.post-title { text-align:center; }

Kodu bulduktan sonra hemen ustune yukaridaki kodu ekliyoruz.. 

Onizleme yaparak hersey yolundaysa Kaydet deyip cikiyoruz..

Kolay gelsin canlarim..

Sevgilerimle..


..


tamamını gör
PAYLAŞ:

3 Kasım 2012

4 adimda blogunu yenile


Birikmis bir dunya konu icinde neden bunu sectim bilmem!..belki de severek yapilan ve begenerek baktigim degisikliklerimi bir an evvel paylasmak sevincime ortak olmanizi istedigim icindir..
Zaman zaman degisiklikleri fark ediyorsunuzdur..genelde sablon degistirmem yani tabi bi ara onu da denedim ama bu sablonun yerine hiic bir sablonu koyamiyorum..
Hangi şablonu kullanıyorum? postumda surekli ve an itibariyle kullandigim sablon hakkinda bilgi vermistim dileyen goz atsin..
Iste yine ayni sablona bir kac seyler ekleyerek bazi seyleri de kaldirarak veya degistirerek farkli bir gorunume burunmesini sagladim..
Oncelikle yaptiklarimi aktardiktan sonra bir kac basit adimda sablonunuzu nasil farkli bir gorunume sokabileceginizi de anlatmak isterim..


Arkaplani genelde desenli olur beni,solgun guller veya minik minik Fas desenleri..bazen pembe bazen acik gri tonlarinda..nadiren canli renkli arkaplanlari tercih ederim sebebi ise dikkatin arkaplana degil anasayfaya yonelmesi icindir.


Kategorilerimi genelde etiketler eklentisi ile goruntulerim bir ara da link halinde birlestirmis o sekil sergilemistim..yapmak denemek isteyen buradan  resimli olarak yapimini ogrenebilir. 

 

Bu sefer kategorilerimi ayri bir sayfaya aldim..anasayfada belirli kategorilerimi goruntuleyerek tumunu gormek icin ise resimle yonlendirdim..


Anasayfadaki seckin kategorilerimin goruntusu bu sekilde gozu pek fazla rahatsiz etmedigini dusunuyorum,sizce nasil olmus?


Izleyici eklentisinin tam ustune gelicek sekilde minicik blogun kime ait oldugunu ve kisa bilgiler iceren Kim bu hatun? sayfasina yonlendiren minik bir resim ekledim.


Tabii ki HAKKIMDA sayfami alisilmis formatindan olabildigince uzak,ziyaretcilerime hitap eden kisacik bir yazi ile olusturdum fiyakali bir resim de ekledim vesselam :)
KIM BU HATUN'a tiklayan sayfayi gorebilir..Yazi fontunu da degistirdim konu basliklarinin ve sag tarafta bulunan eklentilerin..


Son olarak da tabii ki headerimi degistirdim..pembe elmayi hatirlayanlar vardir mutlaka..ama ben biraz kis mevsimine uygun bir seyler olsun istedim..

Hepsi bu kadar canlar..
Simdide ilk basta verdigim sozumu yerine getirme vakti..
Blogunuzda kisa surede buyuk degisiklikler yapmaniz icin cok basit olay ve hizli onerilerim var..

1:Kullandiginiz arkaplanin tamamen zitti bir arkaplani secerek giren ziyaretcilerinizin degisikligi farketmesini aninda saglayabilirsiniz..

2:Yazi renk ve boyutunu degistirerek hemen farkedilmese bile gozun mutlaka yakaladigi bir degisiklik oldugu icin blogunuzun sablonuyla uyumlu oldugu takdirde mutlaka begenilecek ve farkedilecektir..

3:Header degisikligi!..Kesinlikle ilk fark edilen seylerden biridir..surekli ayni headeri kullanabilirsiniz..ama uzerinde bir kac degisiklik yapilabilecek header tercih etmeniz de iyi bir fikir veya elinizden geliyorsa her mevsim olmadi yilda 2 kez headeri yenilemek de iyi bir degisiklik olabilir..
Elimden gelmiyor ama isterim diyenler Sablon Talebi diyerek yeni bir header talebinde bulunabilirler..20 ila 25 lira arasidir fiyati zorlugu veya kolayligina gore dolayisiyla yatirilabilir.. 

 4:Blogunuzu bir marka gibi dusunun sizi temsil ettigi icin degisiklikler yapmali,guzellikler eklemeli ve sizi izleyenler kisaca okuyuculariniza zaman zaman farkli bir seyler sunabilmelisiniz..once icerik boyle olmali mutlaka ama urun ne olursa olsun onu on plana cikaracak ve okunmasi veya fark edilmesini saglayacak sey kesinlikle vitrinidir :)


Goruslerinize talibim..

Sevgilerimle..


..tamamını gör
PAYLAŞ:

2 Kasım 2012

Yeni baslayanlar icin:Etiketlerle kategori olusturmak


Blog dunyasina yeni yeni adim atmis olan dostlarimin bir kac sorusuna gorsel icerik esliginde cevaplamak istedim bugun..
Her ne kadar mail yoluyla veya telefonda anlatmaya calissam da resimle anlatildigi gibi etkili ve net olmuyor ne yazik ki..
Sevgili dostlarimi daha fazla bekletmek istemiyorum..bunun disinda olur da ayni sorunlar yasayan veya ayni soru olanlar var ise onlarin da yararlanmalarini isterim bu posttan..

Kendime ilk blog acmaya karar verdigimde kategori ozelligini bulamadigimdan anlamadigimdan blogdan vazgectigimi de hatirladim..bu sebepten dilerseniz once kategorilerin nasil olusturulacagini gostermek olsun ilk adim..KATEGORI OLUSTURMAK

Bloggerda KATEGORI ad ve ozelligini yerlesimin veya sablonun hic bir yerinde bulmaniz mumkun degil..sebebi ise Blogger'da KATEGORI degil Etiket adi kullanildigindandir.
Diyelim ki bugun actik blogumuzu ve ilk postumuzu hazirladik kategorize etme kismina geldik..


Postumuzu girdikten sonra yayinin sag tarafinda bulunan Etiketler bolumune girilen her kelime blogumuzdaki kategorileri olusturmak icindir..Girdigimiz postun konusuna gore etiketler girebiliriz..
Surekli ayni kategoride goruntulenip siralanmasi icinse postlara turune ait etiketi girmeliyiz her seferinde..
Mesela:Hobi ile ilgili bir postumuz var diyelim,etiketler kismina arzu ettigimiz etiketlerin icine mutlaka Hobi etiketini eklemeyi unutmamaliyiz aksi takdirde yayinimiz ilgili kategorideki yerini alamayacaktir..


http://2.bp.blogspot.com/-dN6lBgCQAGI/UGafIm2hVmI/AAAAAAAANM4/RXCaiehwwXE/s1600/1.png

Postumuzu yayinladiktan sonra Kumanda panelinde > Yerlesim dedikten sonra


Mor daire icine alinan GADGET EKLE secenegine tikladiktan sonra resmin sol tarafinda beliren pencere belirecektir bu penceredeki eklentilerden ETIKETLER adinda olanini seciyoruz..Karsimiza cikan pencere bu olacaktir..buradan kategorilerimizi olusturacagiz..hem olusturacagiz hem de blogumuzda goruntulenmesini saglayacagiz..

 1 ADIM:Etiket yazan yere KATEGORILERIM veya arzu ettigimiz baska bir baslik ekleyelim.

2 ADIM: Belirli yani arzu edilen etiketleri secmek icin SECILEN ETIKETLER secenegine tikliyoruz..

3:ADIM:Etiketler arasinda tercih yapmak icin DUZENLE diyoruz.

4:ADIM:Daha once girdigimiz etiketi listede bularak tikliyoruz,burada tiklanan yani secilen her etiket kategori olarak blogumuzda belirecektir dolayisiyla arzu ettiklerinizi secmekte fayda var.
 
Hepsi bu kadar..ONIZLEME yaparak blogumuzda yerlerini aldiklarini gorebiliriz artik :)
Yerini sevmedigimiz takdirde yine YERLESIM bolumunden KATEGORIlerimizi surukleyerek arzu ettigimiz yere koyabiliriz..


Bir cok sekilde kategori olusturulabilir blog sahibinin zevkine kalmis bir seydir belki ama ben en kolay olanini gostermek isterim..daha farkli kategoriler icin vermis oldugum linkteki postumdan faydalanabilirsiniz..Blogger'da kategori oluşturmak veya resimli kategori olursturmak

 

 Sevgilerimle...

..

tamamını gör
PAYLAŞ: