23 Ağustos 2012

Zengin,besleyici saç maskesi(ev yapımı)


Zaman geçtikçe saçlarım haliyle daha da uzuyor,saçlarım yıllarca kısa tutulduktan sonra nasıl uzattığımı öğrenmek için bu postumu okuyabilirsiniz..
Ne var ki saçlar uzadıkça başka sıkıntılar beliriveriyor..uzun saçı kuvvetli parlak ve beslemek çok önemli ve gerekli..çok uzun ama cansız görünen zayif saç tellerini kimse sevmez..bu sebeple size çok besleyici yapımı ve uygulaması kolay bir saç maskesi vereceğim..
Mutlaka denemenizi tavsiye ederim ve en önemlisi bir kez denemeyin,hep yapın..haftada bir falan demeyeceğim ama siz haftada bir kez yapmaya gayret edin..olmadı iki haftada bir yapın ama mutlaka yapın..ileride para harcayıp çare arayacağınıza şimdi biraz zaman ayırın..benden söylemesi..
Ayrıca bu günlerde miniğimin saçlarına ilk makası istemesem de vurmak zorundayız yani saçlar kesilmeli..oldukça kırılmaya başladı ucları..ona da bu maskeyi mi uygulasam acaba :)Maskenin tarifi ve yapımına geçmeden önce faydalarından biraz daha bahsetmek istiyorum..uzamasına,parlamasına,beslenmesine yumuşamasına yardımcı oluyor..zengin protein ve vitamin içerdiği için güçlendiriyor..kesinlikle tavsiye ediyorum...

Maskenin tarif ve yapımı:

Derin bir kabın içine 2 yumurta sarısı 2 yemek kaşığı saf zeytinyağı(asla asla asla sıvıyağ kullanmayın)bunları homojen bir görüntü ve kıvam elde edene kadar karıştırıyoruz ardından yarım çay fincanı su ekliyoruz bir daha karıştırıyoruz..

Elde edilen karışımı saçlarımıza sürüyoruz..karışım en az 15 dakika saçlarımızda durması gerekiyor..10 dakika tuttum faydasını göremedim ben deme..
ben 15 dakika dedim sen 20 tut,tut ki zahmetine değsin can :)
Ardından gelişigüzel saçlarımızı yıkıyoruz..

Saçı besleyen vitamini proteini bol maskem böyle canlarım..
Tavsiye ettim ve başarılar diledim,umarım beklenen sonuç elde edilir..


Sevgilerimle..OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

22 Ağustos 2012

Blog adları-2Blog adı bulma konusunda iyiyimdir..öyle düşünüyorum en azından..hani zaman geliyor birileri blog adları sorarken o anda zerre kadar ilhamım olmuyor da değil..olmayınca olmuyor..ama gelince de pek bi verimliyimdir..milyonlarca blogun içinde bir blog adı seçmek ne kadar zordur bilir misiniz?
Seçmek uydurmak..başka sitelere bakmak yakıştırmaya çalışmak ve bulduklarınız sizi de yansıtmalı..
Buyrun bir göz atın..
En zor olan yemek bloguna isim bulmak,şüphesiz oysa o kadar kolay ki bakınız..:)

Yemek blogları

bereketlikepce-Bereketli kepçe
sofrabereketi-Sofra bereketi
dortkasik-Dört kaşık
sofrausulu-Sofra usulü
parmakisirtan-Parmak ısırtan
dudakisirtan-Dudak ısırtan
marifetlikepce-Marifetli kepçe
marifetlitencere-Marifetli tencere
mutfakfelsefesi-Mutfak felsefesi
mutfakadabi-Mutfak adabı
mutfakdiyari-Mutfak diyarı
gorevimizmutfak-Görevimiz mutfak
mutfaksultani-Mutfak sultanı
saraymutfak-Saray mutfak
gulumseyentencere-Gülümseyen tencere
unkutusu-Un kutusu
recelkasigi-Reçel kaşığı veya arzu ettiğiniz marmelat ..


Kişisel bloglar

ikindikokusu-İkindi kokusu
ruhmakami-Ruh makamı
kalemdeben-Kalem ve ben
bendengectim-Benden geçtim
davetiruh-Davet'i ruh
felsefeysin-Felfeseyşın
zamandamlasi-Zaman damlası
damlakalemi-Damla kalemi
damlakalem-Damla kalem
sizintim-Sızıntım
elvekelam-El ve kelam
kelamevi-Kelam evi
tilsimbohcasi-Tılsım bohçası
tilsimavcisi-Tılsım avcısı
hayiruzgunum-Hayır,üzgünüm


Futbol blogları

kalevegol-Kale ve gol
goldelisi-Gol delisi
golleraskina-Goller aşkına


Güzellik blogları

guzellikkosesi-Güzellik köşesi
aynaynasoylebana-Ayna ayna söyle bana
aynamveben-Aynam ve ben
sanaguzel-Sana guzel
guzellikpasaji-Güzellik pasajı
guzelpasaj-Güzel pasaj
pembeyol-Pembe yol

 Bu adlar an itibariyle mevcut..Sevenler kapsınlar..

Hiç biri olmaz sevmedim diyorsanız İngilizce bir isim seçin bunu yapmak için http://www.techgau.org/ sitesine girerek blog adınızın içermesini istediğiniz kelimeyi girip otomatik olarak adınızı oluşturabilirsiniz.ama İngilizce :(

..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

16 Ağustos 2012

Bayrama özelYurt dışındaki din kardeşlerimizin yaptıklarına bakıyorum da ne kadar güzel hazırlıklar ve fikirleri var bayrama dair..
Ramazan boyunca oruç tuttuk Rabbim kabul etsin tümünü inşallah..böyle güzel süslemeler ile hayatımızı ve bayramamızı daha özel kılabiliriz..çocuklarımız daha fazla özenir..hatta alışkanlık olursa çocuklarımız bayramı daha bir heyecanla bekler ..değil mi?

Bu projelerden binlercesi var..Pinterest sitesinde EID DECORATION kelimeleriyle arama yaptığınız taktirde karşınıza muhtemelen çoğu çıkacaktır..

Sevgiler :)


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

15 Ağustos 2012

Bu kare karşısında ne hissedersin?Ne hissettin?
Bu görüntü karşısında hangi duyguları tattın?

..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

6 Ağustos 2012

Nazar suyunuz hazir olsun

Hayırlı akşamlar sevgili dostlarım..Sevdiklerimize veya kendimize zaman zaman nazar değince çeşitli dualar okuruz bazen de duasının etkili olduğuna inandığımız kişilerden bizi okumasını isteriz..
Ağzı dualı kalbi temiz insanın duası şüphesiz çok etkilidr bunun yanısıra kendi ailem için yaptığım bir yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum..
Bu yöntemi istediğiniz zaman yapabilirsiniz..
Genelde namazın ardından seccadeden kalkmadan bir kavanoz veya bir şişe suyu önüme alır aşağıdaki duaları okurum..ağzını kapatıp buzdolabında bekletirim..başı ağrıyan veya nazar olduğunu düşünen olunca bu sudan içer..Hepinize tavsiye ederim..su azaldıkça üzerine eklemek mümkün ama en güzeli biter bitmez yenisini hazırlamaktır.

Nazar duaları şunlardır:

Bu dualara başlamadan okunucak kişinin ismine,falandan olma filanın üstündeki sıkıntı ve nazarın defi için diye niyet edin,bu duaları okuyun ve 3 ayetel kürsi,3 felak,3 nas suresi okuyun,ayrıca bunları okuduktan sonra bu duayı da okurum:Allahümme bârik fîhî ve lâ tedurruhu

Rabbim kem gözden hepimizi korusun nazardan yıkılan yuvalar devrilen insanlar vardır..

Rica:

Son olarak da dostlarım bu sabah yayınlamış olduğum Meryem süresini okuyacaklar lazım bana-2
postuma beklediğim ilgiyi sizden ne yazık ki bulamadım ve bu gün okunması gereken Meryem süresi okurunu belirlemiş değiliz ne yazık ki..
Mailime ve Facebook'uma dua istediğinize dair mesajlar geliyor dostlarım ben hiç birini ihmal etmek göz ardı etmek istemiyorum sizden de aynı inceliği beklemekle hata mı ediyorum bilmiyorum,üzgünüm ..
Bu gün okunması gereken Meryem süresini kendim okuyacağım ve yarından sonra ilgi olmadığı takdirde üzülerek söylüyorum ki bunu bir şekilde tamamlamak mümkün olmayacak..
Son bir kez daha duyurmak istedim hani olur da sabah kaçırmış olanlar olabilir okurlar diye yani son ümit gibi bir şey..


..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: